Kui kahtlustad endal või oma lähedasel kuulmislangust, siis võta ühendust meie keskusega ja anname juhised edaspidiseks tegevuseks. 

Oleme Sotsiaalkindlustusameti koostööpartner, tänu millele saame väljastada kuuldeaparaate riigi toetusega. Loe lähemalt: Abivahendi vajajale

Toetuse saamiseks on vajalik kõrva-nina-kurguarsti või audioloogi tõend, mis tõestab, et inimene vajab kuuldeaparaati.

Kui tõend on olemas, siis leiame meie keskusesse sobiva aja kuulmisuuringuks ja kuuldeaparaadi sobitamiseks. Vastuvõtule tuleb kaasa isikut tõendav dokument. Võimaluse korral palun võtta kaasa ka kõrva-nina-kurguarsti või audioloogi tõend paberkandjal. 

Vastuvõtul saab tutvuda erinevate võimalustega (kõrvasisesed ja -välised aparaadid, lisaseadmed jms).

Kuulmisuuring (ehk audiogramm) tehakse spetsiaalse aparaadiga vaikses ruumis. Uuring aitab määrata kuulmise seisundit ja kuulmislanguse astet. Aparaadi valime koostöös kliendiga vastavalt audiogrammi tulemustele ning võttes arvesse ka inimese enda eluviisi. Iga aparaat seadistatakse vastavalt inimese audiogrammile. 

Vastuvõtud toimuvad meie Tallinna keskuses ning ka paljudes teeniduspunktides üle EestiKuulmisuurija vastuvõtt ja kuulmisuuring on meie keskuses TASUTA. 

Kuuldeaparaatide ja lisaseadmete täishinnad leiad SIIT.

 

Aktiivsusgrupid

Kui saate aparaadi soetada riigipoolse soodustusega on hea teada seda, et riigipoolse soodustuse suurus oleneb sellest, millisesse aktiivsusgruppi kuulute. Erinevatele gruppidele on erinevad piirhinnad. Piirhind on abivahendi suurim maksumus, millest riik oma osa hüvitab. 

Riik tasub piirhinnast (350 €) 90 % – I aktiivsusgrupp
Gruppi kuulub inimene, kes kasutab aparaati keskmiselt 1–5 päeva nädalas, keskmiselt vähemalt 2h päevas ning kelle kasutuskeskkond eeldab igapäevategevustes lihtsat suulist suhtlust.

Riik tasub piirhinnast (736 €) 90 % – II aktiivsusgrupp
Gruppi kuulub kuuldeaparaadi kasutaja, kes kasutab aparaati vähemalt viis päeva nädalas, keskmiselt kaheksa tundi päevas ning igapäevaselt vähemalt kolmes erinevas kasutuskeskkonnas. Kasutuskeskkonnas peab igapäevaselt olema vähemalt 4h suulist suhtlust ning aparaat on keerukamate suhtlussituatsioonide tõttu nõudlikum. Kuuldeaparaadi soetamise hetkel peab kuuldeaparaadi ostja osalema aktiivselt tööturul või omandama alus-, põhi-, kesk- või kõrgharidust. 

Veel täpsema info leiate Sotsiaalkindlustusameti kodulehelt

 

Hooldus ja remont

Meie keskus tegeleb kuuldeaparaatide, otsikute jms hoolduse ja remondiga, nõustamise, järelseadistuse ning lisaseadmete ja patareide müügiga. NB! Kuuldeaparaadid vajavad regulaarset hooldust. Kõrvasisese aparaadi hooldusjuhis on leitav SIIT, kõrvataguse aparaadi hooldusjuhis on leitav SIIT

 

Küsimuste või probleemide korral võtke meiega kindlasti ühendust!